روش مطالعه لاک‌پشتی و خرگوشی

روش مطالعه لاک‌پشتی و خرگوشی

کدام روش مطالعه بهتر است؟

حتما شنیده‌اید که پزشک‌ها توصیه می‌کنند هرگز نسخه‌ای که برای شخص دیگری تجویز شده سرخود مصرف نکنید هرچند علائم بیماری‌تان با آن فرد یکسان باشد چون آن دارو با در‌نظر‌گرفتن ویژگی‌های جسمی آن فرد تجویز شده و ممکن است برای شما نتیجه ندهد یا حتی مضر باشد؛ این قانون در مورد روش مطالعه نیز صدق می‌کند، روش مطالعه‌ای که برای یک نفر عالی جواب می‌دهد ممکن است برای دیگری اصلا کارکرد نداشته باشد چون ساختار ذهن و توانایی افراد با هم تفاوت دارد پس روش مطالعه‌تان را با توجه به ویژگی‌های شخصیتی‌تان انتخاب کنید نه تبلیغ و تجویز دیگران.

لاک‌پشت یا خرگوش؟

حتما داستان‌های معروف لاک‌پشت و خرگوش را شنیده‌اید، در ادبیات و فرهنگ ملل مختلف از ویژگی‌های متضاد این دو حیوان تمثیل‌ها و داستان‌های زیادی ساخته‌شده‌است. در این مطلب تلاش کردیم با استفاده از همین نکته، دو روش مطالعه مختلف را به شما معرفی کنیم: روش مطالعه لاک‌پشتی و خرگوشی!

در تصویر زیر ویژگی‌های هرکدام از این دو روش را توضیح داده‌ایم، همان‌طور که از اسمش پیداست، روش لاک‌پشتی کند‌تر است و خرگوشی سریع‌تر. اما فراموش نکنید هر کسی باید روش مطالعه مناسب با ویژگی‌های فردی خودش را انتخاب کند.

در  جدول زیر ویژگی‌های این دو روش مطالعه را در کنار هم قرار داده‌ایم:

یک راهنمایی

شاید بگویید من نمی‌دانم کدام یک از این روش‌های مطالعه برایم بهتر است! حالا چطور باید انتخاب کنم؟ نگران نباشید خیلی ها مثل شما هستند ساده‌ترین راه برای انتخاب، امتحان کردن راه‌های مختلف است، می‌توانید هر کدام از این روش‌ها را یک هفته اجرا کنید و نتیجه را بررسی کنید .

همان طور که قبلا اشاره کردیم یک «برنامه ریزی خوب» برنامه‌‌ریزی است که شما را به اشتراک با خودتان برساند ( این مطلب را می‌توانید اینجا بخوانید.)

همچنین مطالعه مطلب چطور برنامه ریزی موفقی داشته باشیم را به شما توصیه می‌کنیم.

موفق باشید.

2 نظر

یکشنبه 27 بهمن 1398

سلام من پیش مشاور های زیادی برای برنامه ریزی رفتم ولی جوابی نگرفتم می شه بگید چطور برای کنکور ۱۴۰۰ آماده شم الان سال یازدهم هستم و هیچی واسه کنکور نخوندم هرچی برنامه ریزی می کنم نمی تونم با هاشون منطبق بشم لطفا راهنمایی کنید..

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398

سلام دوست عزیز لطفا رشته تون رو بفرمایید . برای شروع اصلا دیر نیست و وقت خوبی دارید . بسته به رشته تون باید برنامه ریزی براتون انجام بشه اما به طور کلی میشه گفت گام اول جمع بندی پایه دهم و یازدهم تا پایان تابستان 99 هست که در مورد دروس یازدهم چون امتحانات ترم اول رو به تازگی پشت سر گذاشتید الان آمادگی خوبی برای تست زنی دارید . برای بقیه درس ها هم باید با برنامه ریزی مطالعه ، مرور و تست زنی رو در برنامه تون قرار بدین تا مطالب در ذهن تون تثبیت بشه. 
مطالعه مطالب این صفحه هم میتونه بهتون کمک کنه
با برنامه ریزی درست حتما موفق میشید.

دوشنبه 28 بهمن 1398

رشتم انسانیه ولی خواهشن بگید چطور باید برنامه ریزی کنم که هم دهمو بخونم هم یازدهم ....

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398

سلام به شما همراه خوب عمومیها.
گام اول برای برنامه ریزی تخصصی کسب شناخت از وضعیت موجودتون هست.
بنابراین ابتدا یک تا دو هفته به گزارش نویسی بپردازید به این صورت که ریزبه ریز کارهای روزانتون رو با زمانش یادداشت کنید.
اینطوری میزان ساعاتی که مطالعه می کنید دستتون میاد و متناسب با اون می تونید برنامه ریزی کنید.
نکته دیگه اینکه برلی تخصیص وقت برای دروس مختلف باید به اهمیت اون دروس در کنکور و البته پایه درسیتون در اون درس توجه کنید.
لینک زیر ویژه کنکوری های 1400 هست و برنامه ریزی دقیق و مشاوره های کاربردی برای شما داره :
کنکور 1400 انسانی 
موفق باشید

نظر شما چیست؟