پاسخ تشریحی ریدینگ‌ زبان کنکور 98

پاسخ تشریحی ریدینگ‌ زبان کنکور 98

پاسخ تشریحی و تحلیلی ریدینگ‌های کنکور 98 را به تدریج برایتان می‌نویسیم، در این مطلب ریدینگ کنکور خارج از کشور 98 را بررسی کرده‌ایم.

پاسخ تشریحی ریدینگ‌ زبان کنکور 98 

برای تقویت قدرت متن خوانی و تسلط به سوالات ریدینگ ، بهترین تمرین، خواندن و حل کردن ریدینگ‌های کنکور است (مطلب روش مطالعه زبان عمومی کنکور را بخونید) به همین منظور در بخش "آموزش درس به درس" سایت عمومی‌ها پاسخ تشریحی و تحلیلی ریدینگ‌های کنکور را به تدریج برایتان می‌نویسیم، در این مطلب ریدینگ دوم کنکور سراسری خارج از کشور سال 98 را بررسی کرده‌ایم.

متن 

ترجمه

یک فرد به تنهایی نمی‌تواند به عنوان مسئول اختراع سینما شناخته شود. در حقیقت، بسیاری از مردم در توسعه سینما نقش داشتند. مردی به اسم مای بریج اولین تصویر متحرک را در سال 1878درست کرد . آن یک فیلم از اسب سواری بود و تنها چند ثانیه طول میکشید . تا 1895 ، مردم دیگری ماشین‌های مختلفی برای نمایش تصاویر اختراع کرده بودند که در یک زمان می‌توانست فقط توسط یک نفر تماشا شود . توسعه ماشین‌هایی که می‌توانستند فیلم‌ها را بر روی صفحه نمایش دهند، اهمیت داشت. توماس ادیسون جز اولین‌هایی بود که یک فیلم خیلی کوتاه را به حضاری از 20 نفر یا بیشتر نشان داد. فیلم‌های او ، نمایش آکروبات‌ها و یا اتفاق‌های روزمره مانند غذا خوردن یک مرد را نشان می‌داد .

اوایل ، فیلم‌ها فقط چند دقیقه طول می‌کشیدند. آنها سیاه و سفید و بدون صدا بودند. آنها معمولا مستندهایی بودند درباره مکان‌های متفاوت و اتفاقات جدید و کمدی‌هایی که مردم را در حال افتادن نشان می‌داد و چهره‌های بامزه می‌ساخت. بعدا آنها داستان‌های طولانی‌تری شدند اما هنوز هم صدا نداشتند . در عوض هنگامی که فیلم نمایش داده می‌شد،  یک موزیسین در تالار پیانو می‌نواخت .

(فیلم های)موزیکالی احتمالا محبوب ترین نوع فیلم در طی دهه های 1930 و 1940 بود . یک بازیگر و خواننده زن مشهور در آن زمان شرلی تمپل بود _ او یک دختر پنج ساله بود که همه نمایش او بر روی صحنه را دوست داشتند .

سوالات

97.  پاراگراف 1 اساسا قصد داشته به کدام سوال پاسخ دهد ؟

1. چه کسی فیلم ها را اختراع کرد؟

2.اوایل فیلم ها چگونه به نظر می‌رسیدند؟

3. چرا در اوایل فیلم ها کوتاه و ساده بودند؟

4. چه مدت زمانی طول کشید تا سینما محبوب شد؟

برای فهمیدن اینکه یک پاراگراف می‌خواهد درباره چه موضوعی صحبت کند ، شما می‌توانید خط اول آن پاراگراف را بخوانید . هنگامی که خط اول پاراگراف اول را بخوانید، متوجه می‌شوید که سعی دارد درباره مسئول اختراع سینما صحبت کند. پس گزینه 1 درست است .

98. کلمه "they  "  در پاراگراف 2 به ..............ارجاع داده می‌شود .

1. فیلم‌ها

2. مستند‌ها

3. چهره‌های بامزه

4. مکان‌ها و اتفاقات جدید و کمدی‌ها

برای پاسخ به این سوالات باید به جمله قبل کلمه مورد نظر که در متن زیر آن خط کشیده شده است برگردید و ببینید به چه کلمه‌ای اشاره دارد. با توجه به این متن، کلمه they  به فیلم‌ها اشاره دارد . گزینه 1

99. متن به تمام آنچه که در ادامه آمده در صحنه نمایش فیلم‌ها اشاره دارد به جز......

1. یک نفر بر روی صحنه آواز میخواند

2. یک مرد در حال خوردن قسمتی از یک نوع غذا

3. کسی در حال انجام حرکات اکروباتیک

4. یک موزیسین در حال نواختن یک آلت موسیقی

برای پاسخ به این سوال باید تقریبا کل متن را  نگاهی انداخته باشید . البته این سوال کمی تیزبینی نیاز دارد . اینکه در متن به نوازنده اشاره شده است اما نوازنده بر روی صحنه نبوده است . البته شاید این سوال را داشته باشید که در کجای متن به خواننده اشاره کرده است . که البته سوال بجایی هم هست . در خط اخر متن ، به دختری اشاره شده که هم بازیگر و هم خواننده بر روی استیج بوده است. بنابراین کسی بوده که بر روی صحنه آواز می‌خوانده است . پس جواب گزینه 4 است

100. کدام یک می‌تواند درباره فیلم‌ها دهه 1930 و 1940 نتیجه‌گیری شود ؟

1. آنها هنوز توسط عده کمی دیده می‌شدند .

2. آنها نه تنها دیداری بودند، بلکه شنیداری هم بودند .

3. آنها هنوز هیچ مسیر داستانی نداشتند .

4. آنها فقط موزیکال بودند .

در این متن، به محبوبیت فیلم‌های موزیکال اشاره کرده است. یعنی فیلم ها صدا هم داشتند. بنابراین فیلم ها هم دیداری و هم شنیداری بودند .پس گزینه 2 درست است . گزینه 4 به این دلیل غلط است که فیلم موزیکال در آن زمان از بقیه فیلم ها محبوب تر بوده است، نه اینکه تنها نوع فیلم در آن زمان بوده باشد .

جمع بندی

این متن ، ساده نبوده است ولی با دقت و تیزبینی می‌شد به سوال‌های آن پاسخ داد. یعنی هم متن و هم سوالات در سطح استاندارد بوده‌اند. در این گونه متن‌ها ، شما می‌توانید ابتدا به سوالات نگاهی بیندازید تا بفهمید طراح از شما چه می‌خواهد، سپس به سراغ متن بروید . برای مطالعه دقیق تر درس زبان صفر تا صد زبان انگلیسی کنکور را نیز بخوانید و برای خواندن ریدینگ‌های بیشتر به اتاق علمی زبان انگلیسی سر بزنید.

0 نظر

نظر شما چیست؟