چرا و چطور زبان بخوانیم؟

چرا و چطور زبان بخوانیم؟

چرا انگلیسی می‌خوانیم؟

پاسخ ساده است، چون زبان انگلیسی زبان جهانی است. فکرش را بکنید اگر هیچ زبان مشترکی در جهان نبود چقدر ارتباط بر قرار کردن با مردم دنیا سخت می‌شد. مثلا برای اینکه بفهمیم در لیگ فوتبال آلمان یا ایتالیا چه خبر است حتما باید آلمانی و ایتالیایی یاد می‌گرفتیم یا یک شرکت تجاری برای قرار داد بستن با شرکتی از آفریقای جنوبی حتما باید زبان این کشور را یاد می‌گرفت. تازه این به جز همه دردسر‌هایی است که در سفر به کشورهای دیگر داشتیم. بدون یک زبان مشترک جهانی شاید استفاده از رایانه و اینترنت خیلی سخت و محدود می‌شد و خیلی مشکلات دیگر .

یاد گرفتن زبان انگلیسی سخت است؟

هیچ زبانی سخت یا آسان نیست اما یادگرفتن زبانی که به زبان مادری ما نزدیک تر است برایمان ساده تر خواهد بود . خبر خوب اینکه زبان فارسی و زبان انگلیسی ریشه مشترک دارند و به هم شباهت هایی دارند که  یاد گرفتن زبان انگلیسی را برای فارسی زبانان ساده‌تر می‌کند.

چطور زبان‌ انگلیسی را یاد بگیریم؟

زبان شناسان می‌گویند بیش از 600 هزار لغت در زبان انگلیسی وجود دارد ولی هر فرد با یادگیری تنها 1500 تا 2000 لغت هم می‌تواند تا حد زیادی کارهای شخصی خودش را  انجام دهد .

کارهایی مثل :

حضور در فضای اینترنت و کار با رایانه

 بر قراری ارتباط  در سفر های خارج از کشور

برقراری ارتباط با مردم جهان

و...

چطور 2000 کلمه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

شاید این عدد به ظاهر زیاد باشد ولی جالب است بدانید هر فردی که تحصیلات متوسطه را گذرانده باشد یا به عبارت دیگر تا پایان کلاس دوازدهم درس خوانده باشد ، حدود 2500 لغت زبان انگلیسی را یاد گرفته است . این فقط مجموع لغاتی است که از کلاس هفتم تا دوازدهم در کتاب های درسی مدارس وجود دارد و شامل هیچ کتاب کمک آموزشی یا آموزش خصوصی نمی شود. به زبان دیگر هر دانش‌آموزی اگر در این 6 سال تحصیلی فقط کتاب درسی اش را خوب و درست بخواند و لغاتش را یاد بگیرد قدم بزرگی در آموزش زبان انگلیسی برداشته و حداقل در انجام امور اولیه خودش به زبان انگلیسی دچار مشکل نمی‌شود.

پس چرا اکثر دانش آموزان در پایان کلاس دوازدهم اینقدر با زبان مشکل دارند؟

لازم است تاکید کنیم یاد گرفتن لغات با حفظ کردن خیلی فرق دارد، اینکه شما چند کلمه را حفظ کنید و امتحان بدهید اسمش یاد گرفتن نیست . اگر بتوانید کلمه ای را در جمله به کار ببرید و بتوانید موقع حرف زدن به زبان انگلیسی از آن لغت استفاده کنید ، میتوان گفت آن لغت را یاد گرفته اید

کدام کلمه ها مهم تر هستند؟

کلمه ها را نمیتوان به مهم و بی اهمیت تقسیم کرد اما برخی لغات پرکاربرد تر هستند ، از جمله لغات پرکاربرد هر زبان فعل ها هستند ، دانستن معنای فعل ها کمک زیادی به انتقال مفاهیم میکند . پس مهم است که تا حد امکان فعل ها را در حالت های مختلف شان (حال ، گذشته و ...) یاد بگیرید . در مورد اسم ها هم ، سعی کنید نام هر چیزی که در زندگی روزمره با آن سر کار دارید به زبان انگلیسی بیاموزید . با تکرار این کار هر روز و هر ماه تعدادی لغت جدید یاد میگیرید که چون در زندگی روزمره با آن سر و کار دارید بهتر در خاطرتان می ماند.

حرف آخر

زبان یاد گرفتن از چیزی که فکر میکنید خیلی ساده تر است ، کافی است هدف داشته باشید و تمرین زبان را به بخشی از زندگی روزمره تان تبدیل کنید.

برای مطالعه بیشتر

کتاب کمک آموزشی زبان بخریم یا نه؟

روش مطالعه صحیح زبان عمومی کنکور

ویژگی‌ کتاب‌های جدید زبان انگلیسی

پیشنهاد کتاب

کتاب های انتشارات مشاوران آموزش ، لغات کتاب درسی رو در قالب جملات کاربردی به شما آموزش می دهد تا کلمات را به جای حفظ کردن یاد بگیرید . برای آشنایی بیشتر با این کتاب ها به سایت مشاوران سر بزنید.

 

0 نظر

نظر شما چیست؟