جمع بندی دین و زندگی کنکور در صد روز

جمع بندی دین و زندگی کنکور در صد روز

چرا دین و زندگی مهم است؟

دین و زندگی از جمله دروس رتبه ساز می باشد. اهمیت این درس برای داوطلبان کنکور ریاضی و تجربی به حدی است که بیشترین ساعت مطالعه را به این درس از میان دروس عمومی اختصاص می دهند چون می دانند به خوبی می توانند به تست های این درس در کنکور، حمله کنند و از پسِ آن بر آیند.

برای جمع بندی دین و زندگی کنکور چکار کنیم؟

برای جمعبندیدین و زندگی کنکور مهم، کار کردن آزمون های آزمایشی و آزمون های شبیه  کنکور برای تمامی رشته های تحصیلی  توصیه می شود. علاوه بر تحلیل و بررسی آزمون ها،  به طور، ویژه کار کردن انواع تست های مربوط به آیات و روایات نیز توصیه می کنیم، که به این منظور می توانید از کتاب آیات و روایات بهره ببرید.

بخش های مهم در دوران جمعبندی دین و زندگی کنکور

کنکوری های 99 برای امتحانات نهایی که می بایست کتاب دین و زندگی پایه 12 رو تمام و کمال بخوانند، به همین جهت امتحان نهایی بهانه مناسبی برای خواندن دین و زندگی پایه دوازدهم می باشد. در این ایام توصیه می کنیم برای دین و زندگی پایه 12، به طور جدی سرمایه گذاری شود، چون حجم دروس نیمسال دوم این پایه، زیاد تر از نیمسال اول می باشد.
 پایه دهم و یازدهم به هیچ وجه کم اهمیت و قابل حذف نیست و در همه رشته ها بیش از نیمی از سوالات از این پایه هاطرح میشود . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه جدول پراکندگی سوالات دین و زندگی را ببینید.

فقط نکته حائز اهمیت این است که به تست های این دو پایه بدون هیچ ترس و واهمه ای حمله کنید، طوری که با تست گِره بخورید، چون تست زنی و پرکاری تستی از جمله کلید های موفقیت شما می باشد.

کار کردن آزمون های آزمایشی مختلف و کنکور های برگزار شده در سال های گذشته، برای درس دین و زندگی مهم و ضروری است.

پنج نکته ضروری در جمع بندی دین و زندگی کنکور

۱_آیات و متن را قبل از مراجعه به درسنامه کتاب کمک آموزشی خوانده شود. این کار باعث می شود دانش آموز خود سعی در پیدا کردن ارتباط مفاهیم و آیات داشته باشد و پس از مطالعه درسنامه کتای کمک آموزشی مطلب به خوبی برایش تثبیت شود.

۲_هر روایت،حدیث یا بیتی که در اثنای متن گنجانده شده ارتباط ی با آیات و متن دارد. پیدا کردن این ارتباط و دسته بندی انها موجب یادگیری هرچه بهتر مطالب خواهد شد.

۳_گاها حفظ کردن متن برخی آیات اجتناب ناپذیر بنظر می رسد.در این شرایط تهیه فایل صوتی از آیه و گوش دادن به ان قبل از خواب یا در مسیر و تایم های سوخته می تواند بسیار مفید واقع شود.

۴_ علاوه بر یادگیری محتوای آیات و احادیث برخی نکات دیگر مانند:مخاطب و گوینده آیه یا حدیثه،شان نزول یا مخل نزول آیات،شخصیت های روایات و...در برخی موارد حائز اهمیت هستند.بنابراین لازم است به این موارد نیز توجه شود.

۵_یادداشت برداری نیز روش مناسبی برای پوشش دادن نکات ریز و درشت این درس است که می تواند به صورت حاشیه نویسی نکات تست ها در کتاب درسی و یا دسته بندی آیات و روایات و نکات متن مرتبط با آنها در دفتر خلاصه نویسی باشد.

برنامه صد روزه جمع بندی دین و زندگی کنکور

برنامه زیر بر اساس کتاب جامع دین و زندگی کنکور نوشته شده است . شما میتوانید بر اساس کتاب درسی و زمان بندی خودتان این برنامه را تا حدودی تغییر دهید و شخصی سازی کنید.

برای آگاهی بیشتر میتوانید صفر تا صد دین و زندگی کنکور را بخوانید.

0 نظر

نظر شما چیست؟