برنامه جمع بندی عربی کنکور در صد روز

برنامه جمع بندی عربی کنکور در صد روز

شمارش معکوس برای کنکور سراسری شروع شده است و داشتن برنامه دقیق برای حمع بندی دروس در زمان باقی مانده یکی از مهمترین ابزارهای موفقیت در کنکور است. در این مطلب به جمع بندی عربی کنکور پرداختیم.

توصیه هایی برای جمع بندی عربی کنکور 

در درس عربی شما باید برای تست های لغت ، قواعد ، ترجمه و متن آماده باشید و انواع این تست ها را بزنید . 

ابتدا لازم است سطح خود را در عربی بدانید و نقاط ضعف و قوتتان را بشناسید . این کار باعث می شود تا بدانید در برنامه باید روی چه مباحثی پافشاری بیشتری داشته باشید و برایشان زمان بیشتری بگذارید. (مطلب صفر تا صد عربی کنکور را بخوانید)

تعداد درس های عربی خیلی زیاد نیستند . بنابراین شما می توانید برای هر درس وقت کافی بگذارید و سپس سراغ درس بعدی بروید. یعنی ابتدا برای هر درس یک یا دو روز زمان بگذارید و لغات و متن درس و قواعد و تمارینش را با دقت بخوانید سپس تست بزنید .

بعد از اینکه حداقل هر درس یکبار مطالعه دقیق شد وارد فاز بعدی جمع بندی عربی کنکور می شویم در این مرحله دیگر باید تمرکزتان را روی مرور نهایی و تست زنی بگذارید و پرکاری تستی انجام دهید . اگر هی بروید و لغات را بخوانید و متن و قواعد را مرور کنید نمی توانید خوب تست بزنید . بنابراین بعد از اینکه یکبار درس خوب مطالعه شد ، سعی کنید کمتر سراغ کتاب بروید و فقط تست بزنید و تحلیل کنید .

برنامه 90 روزه جمع بندی عربی کنکور

در برنامه ای که برایتان آماده کردیم کتاب جامع عربی مشاوران آموزش و کتاب تیزشیم عربی را مبنای کار قرار دادیم. توصیه میکنیم برای جمع بندی عربی کنکور حتما از کتاب های مناسب دوران جمع بندی استفاده کنید تا وقت و انرژی تان هدر نرود و دچار پراکنده خوانی نشوید . 

دانلود کتاب جامع عربی کنکور

دانلود کتاب تیزشیم عربی

برنامه ریزی عربیبرنامه ریزی عربیبرنامه ریزی عربیبرنامه ریزی عربی

پی نوشت

اگر این برنامه دیر به دستتان رسید نگران نشوید ، با کمی تغییر میتوانید خودتان را با برنامه هماهنگ کنید.

این برنامه بر اساس کتاب های عربی عمومی نوشته شده ولی بچه های انسانی هم با کمی تغییر می توانند از آن استفاده کنند.

مطلب ترفندهای جمع بندی کنکور را نیز بخوانید.

1 نظر

چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399

خب شما اصلا امتحان نهایی رو در این برنامه در نظر نگرفتید..چجوری هم میشه عربی 11 خوند هم نهایی

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 1 خرداد 1399

سلام دوست عزیز . ممنون که به این مسئله اشاره کردین، این یک برنامه کلی هست برای ایده گرفتن ، قطعا هرکس باید با توجه به شرایط خودش برنامه رو تا حدودی تغییر بده . 

نظر شما چیست؟