تاثیر کلاس زبان بر کنکور

تاثیر کلاس زبان بر کنکور

دانش‌آموزهای زیادی هستند که به ‌خاطر رفتن به کلاس‌های زبان خارجه مثل زبان انگلیسی دانش‌زبانی خوبی دارند، ولی در کنکور درصد درس زبان آن‌ها پایین‌تر از حد انتظار آن‌ها است. حالا چرا این اتفاق می‌افتد؟ در اینجا دلیل پایین بودن درصد آموزشگاه رفته‌ها را بررسی می‌کنیم.

تاثیر کلاس زبان بر کنکور

 بیشتر دانش‌آموزانی که به درصد بالای زبان فکر می‌کنند اغلب کسانی هستند که به خاطر رفتن به کلاس‌های زبان دایرهء واژگان بالایی دارند و با مفاهیم دستوری هم خوب آشنا هستند، اما این دایرهء خوب واژگان برای تست زدن باید مدیریت شود. (مطلب صفر تا صد زبان انگلیسی کنکور را بخوانید)در آموزشگاه‌های زبان شما چهار مهارت مهم زبان یعنی (Listening)، (Speaking)، (Reading) و (Writing) را یاد می‌گیرید، ولی در کنکور شما با تعدادی سؤال چهار گزینه‌ای رو‌‌به‌رو هستید و تنها از گرامر به‌صورت محدود، واژگان و متن سؤال تستی دارید.

          در کنکور سرعت عمل حرف اول را می زند، شاید بدانید برای جواب دادن به هر تست کنکور کمتر از یک دقیقه وقت دارید و با داشتن دانش زبانی خوب مثل دایرهء لغات بالا و درک گرامری خوب ممکن است فقط نیمی از مسیر رسیدن به درصد بالا را طی ‌کنید.

برای رسیدن به50 درصد طلایی چه‌کار باید انجام داد؟

 جواب این سؤال واضح است باید مهارت تست زنی خود را تقویت کنید، مخصوصا در درسی مثل زبان اگر می‌خواهید قبولی در رشتهء تحصیلی و حتی دانشگاه مورد علاقهء خود را تا حدودی تضمین کنید. در دفترچهء عمومیِ کنکور سراسری، زبان آخرین مبحث است و ممکن است به خاطر جواب دادن 75 تست قبلی ذهن شما قدرت این را نداشته باشد که سرعت عمل خوبی را نشان بدهد .

روش پاسخگویی سریع به ریدینگ‌های کنکور

 دانش‌آموزهایی که آموزشگاه رفته‌اند بهتر است چه‌کار کنند؟

 آن‌ها می‌توانند در کنکور‌های آزمایشی شرکت کنند، اول به خاطر اینکه با فضای کنکور بیگانه نباشند، دوم در کنکورهای آزمایشی شانس این را دارید که سرعت عمل خود را بسنجید ولی شرکت در آزمون‌های آزمایشی تنها زمانی به شما کمک می کند که از قبل به عنوان مثال ترتیب صفت ها را که اغلب در کنکور سراسری می‌آید خوب بلد باشید و از این مبحث آن‌قدر تست زده باشید که بتوانید در آزمون‌های آزمایشی و حتی کنکور علاوه بر جواب درست با سرعت بالا به گزینهء درست برسید.

مهمترین مسئله برای هر دانش‌آموز در هر رشته‌ای که باشد این است که بتواند خوب تست بزند برای شما که سال‌هاست آموزشگاه می‌روید و سطح زبانتان خوب است رسیدن به 50 درصد بعدی کاری ندارد فقط و فقط مهارت تست زنی خود را افزایش بدهید تا برای کنکور دانش‌زبانی شما از حالت Passive به active  تبدیل شود.

معرفی یک یار کمکی

در این راهی که در پیش دارید انتخاب یک کتاب تستی خوب هم می‌تواند کمک ویژه‌ای به شما بکند. درست است که خیلی از شما با توجه به رشتهء تحصیلیتان ممکن است برای درس‌های تخصصی وقت بیشتری بگذارید، اما تاثیر درصد زبان را به هیچ وجه دست کم نگیرید. جواب درست دادن به هر تست زبان قطعا می تواند بعد از کنکور به شما برای انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه‌تان کمک کند.

پیشنهاد میکنیم کتاب تستی را انتخاب کنید که درسنامه کامل داشته باشد ، واژگان را با مثال کاربردی آموزش دهد و تست های چند سطحی برای دست گرمی و تسلط به شما ارائه دهد . در لینک زیر یک نمونه کتاب مناسب زبان انگلیسی کنکور میبینید:

زبان انگلیسی جامع کنکور

 

ادامه ویدئوی بالا

پادکست رایگان لغات زبان کنکور

سوالاتتون رو زیر همین مطلب بپرسید تا مشاورین عمومی ها در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

0 نظر

نظر شما چیست؟