در زمان باقی مانده تا کنکور چطور عربی بخوانیم؟

در زمان باقی مانده تا کنکور چطور عربی بخوانیم؟

در زمان باقی مانده تا کنکور چطور عربی بخوانیم؟

پاسخ بهروز حیدربکی مولف تیزشیم عربی به این سوال:

در این مقطع با سه دسته دانش آموز در درس عربی مواجهیم که هر کدام باید اهداف مشخص خود را داشته باشند و برای همان برنامه ریزی کنند..

دسته اول : 80  تا 100 درصدی ها

دسته اول دانش آموزانی که قوی هستند یعنی در آزمون های آزمایشی بالای 80 میزنند : این بچه ها باید نقاط ضعف شان را پیدا کنند تا آن 20 درصد باقیمانده را پوشش دهند و تا جایی که میتوانند به 100 نزدیک شوند . اکثر بچه هایی که در این گروه هستند روی سوالات درک مطلب ، قواعد و برخی سوالات سبک جدید واژگان مشکل دارند . پیشنهادم این است به کتاب تستی که در طول سال کار کرده اند مراجعه کنند و تست های مهم و دشواری را که علامت زدند برگردند و دوره کنند ، اگر مقدور است از کتاب های ویژه جمع بندی استفاده کنید و آزمون های جامع تمام موسسات برگزار کننده آزمون را بررسی کنند چون در هر کدام نکته و ایده هست که ممکن است در کنکور دیده شود. در مورد درسنامه هم پیشنهاد میکنم مطالب را مرور کنید تا چیزی را فراموش نکنید. توصیه همیشگی ام برای بچه های قوی این است که تلاش نکنید حتما 100 بزنید چون ممکن است گرفتار منفی زدن بشوید.

صفر تا صد عربی عمومی کنکور

دسته دوم : 40 تا 80  درصدی ها

دسته دوم بچه های متوسط هستند که در آزمون ها بین 40 تا 80 درصد میزنند : به این دسته توصیه میکنم تمام تلاششان را بکنند که درصدشان بین 10 تا 20 درصد بهبود دهند ، برای این کار میتوانند تست های حل نشده کتاب جامع شان را حل کنند و اگر کتاب جمع بندی دارند همه تست ها را با دقت بالا بزند و بررسی کند و تلاش کنند با صورت سوال های جدید آشنا شوند و حتما روی درک مطلب وقت بگذارند چون دست کم یک سوالش را میتوانند جواب دهند که همین یک تست هم کمک بزرگی به آنها میکند. سوالات تجزیه و ترکیب را هم تقریبا اکثر دانشآم وزان با کمی تمرین میتوانند حل کنند (اگر خیلی پیچیده طرح نشده باشد).

دسته سوم : 10 تا 40 درصدی ها

دسته سوم بچه هایی هستند که بین 10 تا 40 درصد میزنند و در عربی ضعیف هستند: قدم اول این است که درصد فعلی شان را تثبیت کنند و در کنارش تلاش کنند برخی مباحث ساده را نیز یاد بگیرند این بچه ها هم با تلاش و صرف وقت میتوانند درصدشان را تا حد زیادی افزایش دهند ( مثلا کسی که تا الان 20 میزده میتواند به 50 هم برسد) . پیشنهاد میکنم از کتاب های جمع بندی استفاده کنند و مطالب را به اصطلاح کپسولی و خلاصه شده بخوانند و با تست زدن زیاد و خواندن درسنامه های مختصر و مفید میتوانند به هدف شان برسند .

روش حل تست درک مطلب عربی

چند توصیه کلی

اعتماد به نفس خودتان افزایش دهید و با آرامش پیش بروید.

همه دانش آموزان باید روزی 15 دقیقه مرور واژگان داشته باشند و بیشتر تست واژه بزنند.

مبحث ضبط حرکات کلمات را خوب بخوانند چون مبحثی است که معمولا سخت نیست. در این باره  مطلب جداگانه ای برایتان در سایت قرار خواهیم داد .

مراقب باشید در تله منفی زدن نیفتید .

برای مطالعه بیشتر

ویدئوی آموزشی عربی کنکور

0 نظر

نظر شما چیست؟