شروع عمومی ها برای کنکور 1400

شروع عمومی ها برای کنکور 1400

شروع عمومی ها برای کنکور 1400

مثل همیشه قبل از هر چیزی باید تاکید کنیم شروع عمومی ها را به تاخیر نیندازید ، هر رشته ای که هستید و هر هدفی که در کنکور دارید مهم است بدانید که بی جدی گرفتن دروس عمومی نمیتوانید به موفقیت برسید.(مطلب هدف گذاری برای کنکور 1400 را نیز بخوانید)

عمومی ها را به ماه های آخر موکول نکنید و از همین حالا با یک برنامه ریزی خوب و روش مطالعه درست شروع شان کنید.

در جدول زیر وضعیت پاسخگویی دانش آموزان به دروس عمومی را در کنکور سالهای قبل بررسی کرده ایم:

شرایط ویژه کنکور 1400

کنکور 1400 شرایط ویژه ای دارد که دلیل آن شیوع ویروس کروناست. از طرفی برگزاری کنکور 99 به تاخیر افتاده و طبق یک سنت نانوشته تا کنکور سال قبل تمام نشود بچه ها به طور جدی برای کنکور سال بعد استارت نمیزنند که این موضوع میتواند باعث از دست رفتن فرصت طلایی تابستان شود ضمن اینکه  طبیعتا اعلام نتایج و مشخص شدن تعداد پشت کنکوری های سال بعد هم به تاخیر افتاده و آنهایی که کنکور 99 را خوب ندهند دیر از زمان معمول متوجه میشوند باید برای کنکور سال بعد بخوانند.

 از طرف دیگر مشخص نیست وضعیت شیوع کرونا تا کی ادامه دارد و با این شرایط برگزاری مدارس و کلاس های کنکور با دشواری های زیادی رو به روست.  

اما بزرگ شدن یعنی بپذیریم که خیلی چیزها را نمیتوان تغییر داد و باید خودمان را با شرایط تطبیق دهیم . (مطلب رابطه کنکور و خودشکوفایی را نیز بخوانید)

شروع عمومی ها

همان طور که میدانید روش مطالعه و نحوه برخورد با دروس عمومی ، متفاوت از دروس تخصصی است. برای دروس تخصصی شاید دو جلسه بلند مدت در طول هفته داشته باشید اما برای دروس عمومی بهتر است زنگ های درسی کوتاه و متناوب در نظر بگیرید مثلا هر شب لغت بخوانید و هر روز چند تست بزنید و ....

برای شروع 4 درس عمومی میتوانید از کتاب های پایه ی دهم شروع کنید و با چینش کتاب درس به درس پیش بروید و در کنار آن مطالعه مبحثی و تست زنی را هم در برنامه داشته باشید . به عنوان مثال هر هفته دو درس فارسی دهم را بخوانید و تست بزنید و در کنار آن هر هفته برای یک مبحث آرایه یا دستور زبان و ... هم وقت بگذارید و تمرین کنید. شروع فارسی برای کنکور 1400

در درس عربی هم پیشنهاد ما به شما مطالعه درس به درس لغات و ترجمه و ...  و در کنار آن تمرین و تست زنی قواعد و ...است. شروع عربی برای کنکور 1400

در درس زبان کار ویژه ای که باید انجام دهید متن خوانی است ، سعی کنید هر هفته یک یا دو متن ریدینگ از کنکور سالهای قبل را بررسی و موشکافی کنید تا چشمتان به متون و سوالات زبان عادت کند.شروع زبان برای کنکور 1400

دین و زندگی درس پرطرفداری بین دروس عمومی است ، این را بر اساس عملکرد کنکوری های سال های قبل میگوییم . بنابراین سعی کنید از همین امروز دین و زندگی را شروع کنید و درس به درس پیش بروید ، یادگیری مهارت متن خوانی آیات و کالبدشکافی متن کتاب کمک بزرگی به پیشرفت شما در این درس خواهد داشت.

ویدئوی آموزشی دین و زندگی کنکور

منبع مناسب عمومی ها برای کنکور 1400؟

تقریبا همه انتشارات ها کتاب هایی برای درووس عمومی چاپ میکنند که هر یک ضعف ها و قوت هایی دارند ، اما تنها انتشاراتی که به عنوان ناشر تخصصی دروس عمومی فعالیت میکند و روش مطالعه علمی و تخصصی این دروس را در کتاب هایش آموزش میدهد انتشارات مشاوران آموزش است. کتاب های قلمرو محور ادبیات فارسی ، کتاب های موضوعی ، کتاب های تستیک عربی و زبان انگلیسی ، کتاب های هدفدار و موضوعی دین و زندگی و ... مجموعه هایی ارزشمند از درسنامه و تست دروس عمومی هستند که میتوانید بخش هایی از آنها را در سایت مشاوران آموزش ببینید و دانلود کنید.

0 نظر

نظر شما چیست؟