چگونه زبان انگلیسی کنکور را صد بزنیم؟

چگونه زبان انگلیسی کنکور را صد بزنیم؟

اهمیت زبان انگلیسی در کنکور بین رشته‌های مختلف چگونه است و چه درصدی باید کسب کنیم؟

درس زبان انگلیسی در بین دروس عمومی برای رشته علوم انسانی رتبه آور است زیرا توجه کمی از طرف دانش‌‌آموزان این رشته دریافت می‌کند؛ حتی اگر 50% بزنید حکم نتیجه‌ای عالی در این درس را برای کنکور سراسری دارد.

در رشته های ریاضی و تجربی و کنکور گروه زبان، این درس مورد توجه اکثر داوطلبان است و برای کسب رتبه برتر باید به درصد بسیار خوبی فکر کنید تا موفق شوید.

به تصویر زیر توجه کنید ...

چگونه درصد خود را به 100 برسانیم؟

در اینجا دو حالت وجود دارد:

اول از همه باید در همه مباحث زبان مهارت داشته باشید؛ از گرامر و واژگان گرفته تا کلوز تست و درک مطلب و نمی‌توانید هیچ کدام را نادیده بگیرید. اگر در هر کدام از این مباحث گفته شده ضعف دارید، باید مبحثی کار کنید و ضعفتان را برطرف کنید. برای مثال اگر در درک مطلب ضعیف هستید، پیشنهاد می‌شود که در برنامه درسی خود روزی حداقل 30 دقیقه را به درک مطلب اختصاص دهید و سوال ها را تحلیل کنید تا با تیپ سوالات این بخش آشنا شده و مهارت لازم را کسب کنید. (برای بخش واژگان، گرامر و کلوز تست نیز با همین روش مبحثی پیش روید.)

 اما اگر در همه مباحث در یک سطح خوبی قرار دارید، (مثلاً در آزمون‌های آزمایشی یا تست‌هایی که کار می‌کنید 80 تا 100 درصد می‌زنید) باید همه مباحث را با هم پیش ببرید. برای این کار می‌توانید از آزمون های جامع که شامل سوالات کنکور های سال قبل نیز می‌شوند استفاده کنید. منبع تست زنی شما می‌تواند کتاب تیزشیم زبان انگلیسی(برای کنکور 1400) مشاوران آموزش باشد. یک کتاب خوب و غنی برای تست زنی و رسیدن شما به درصد 100 در کنکور که هر سه پایه دهم،یازدهم و دوازدهم را در برمی‌گیرد. (این کتاب تست‌های سطح بالایی دارد و حرفه‌ای نوشته شده‌است.)

 کتاب تیزشیم زبان انگلیسی مشاوران علاوه بر آزمون های درس به درس، آزمون های جامع نیز دارد. حتی با کمک این کتاب می‌توانید مبحثی نیز کار کنید؛ زیرا تست ها بعد از هر درس به صورت گرامر، واژگان، کلوز تست و درک مطلب دسته بندی شده است.

می‌توانید برای مشاهدۀ بخش‌های متنوع و دانلود بخشی از کتاب تیزشیم زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

کلا در زبان انگلیسی ضعف دارم پس نمی‌خوانم!!

با تمرین در هر چیزی می‌شود ضعف ها را جبران کرد و به مهارت در آن رسید.

ضعف در زبان را بهانه نخواندن این درس نکنید.

هنوز زمان دارید تا یاد بگیرید و مهارت کسب کنید. زمان بیشتری را به زبان اختصاص دهید و باور داشته باشید که حتی اگر 10% هم پیشرفت کنید، در رتبه شما کلی تغییر ایجاد می‌شود. پس با هیچ بهانه ای از زیر خواندن درس زبان انگلیسی در نروید و رهایش نکنید زیرا با توجه کردن به این درس موفقیت زیادی در همه‌ی رشته ها نصیب شما خواهد شد.

کلاس زبان رفتم و نیاز به مطالعه ندارم همه مباحث را بلدم!

این تفکر اشتباه است. بله نمیتوان منکر این قضیه شد که شما نسبت به دیگران امتیاز بیشتری دارید و از رقیبان جلوترید ولی باید حداقل زمان ممکن را در برنامه درسی‌تان برای زبان بگذارید؛ زیرا شما باید مهارت تست زدن و پرکاری تستی داشته باشید. به نوعی باید بتوانید دانش زبانی‌تان را در تست به کار بگیرید.

کتاب تیزشیم زبان انگلیسی بسیار در این زمینه مفید است و با استفاده از آن مهارت تست زدن خود را افزایش می‌دهید. به این نکته نیز توجه داشته باشید؛ شما که آشنایی قبلی با زبان دارید و گرامر را بلد هستید و واژگان بیشتری را می‌دانید ، زمان بیشتری برای تست زدن دارید و هرچه تعداد تست های شما بیشتر باشد، به درصد 100 نزدیک تر می‌شوید.

ختم کلام:

فراموش نکنید، دروس عمومی بسیار مهم و با ارزش اند و هیچ کدام نباید نادیده گرفته شوند؛ بخصوص زبان انگلیسی که در هر رشته ای جایگاه خودش را دارد و کم زدن یا نزدن این درس در کنکور باعث نابودی رتبه شما خواهد شد؛ پس با کمی تلاش درصد زبانتان را به 100 برسانید.

نگار رفیقی؛ دانشجوی جامعه‌شناسی دانشگاه خوارزمی

به منظور خرید کتاب‌های مشاوران آموزش، با شمارۀ زیر در تماس باشید. 

تلفن : 02166975727 داخلی 203 الی 205

مطالعۀ بیشتر:

صفر تا صد زبان انگلیسی کنکور

روش پاسخگویی سریع به ریدینگ‌های کنکور

0 نظر

نظر شما چیست؟