تکنیک تست زنی عربی

تکنیک تست زنی عربی

به نام خدا

enlightenedتکنیک های تست زنی عربی

در درس عربی شما با مباحثی مواجه می شوید که هر کدام روش تست زنی متفاوتی دارد. در این مطلب چند تست را به عنوان نمونه با هم حل و تحلیل می کنیم تا شما هم یاد بگیرید که چگونه تست ها را به راحتی حل کنید.

مبحث ترجمه

معمولا سوالات ترجمه بسیار طولانی و ترسناک هستند و اگر تکنیک تست زنی سریع را بلد نباشید ، این تست ها برایتان زمان بر خواهد بود. surprise

yesدر سوالات ترجمه شما نباید تک تک کلمات هر گزینه را بخوانید ، بلکه در ابتدا چند نکته را در صورت سوال انتخاب کنید و سپس در مقایسه با گزینه ها ، گزینه های اشتباه را حذف کنید .

yesنکات مهمی که باید برای حذف گزینه به آنها توجه کنید ، افعال و زمان آنها ، ضمایر و چیزهایی شبیه این است. اگر این نکات کافی نبود و بعد از حذف یک یا دو گزینه ، دیگر نتوانستید با این نکات جزئی گزینه ها را خط بزنید ،  به ترجمه کلمات یا ترجمه کامل گزینه ها توجه کنید.

بیایید برای اینکه ببینید کار سختی نیست ، با هم یکی از تست های عربی عمومی کنکور تجربی 99 را حل کنیم .

(سوال 27 کنکور تجربی 99)

enlightenedخب الان یک ضمیر یا فعل را انتخاب کنید . مثلا بیایید ضمیر (بِها) را در نظر بگیریم . این ضمیر که (با آنها) ترجمه می شود ، تنها در گزینه 2 و 4 آمده است . حالا تنها با توجه به ترجمه کلمه (تعایشّا سلمیا) که به معنی زندگی مسالمت آمیز است ، گزینه 4 را نیز خط می زنید و تنها گزینه 2 که گزینه صحیح است باقی می ماند.

yes همانطور که دیدید کار سختی نیست و برای سرعت و دقت در اینکار ، باید این روش را روی تست های زیادی پیاده کنید . پس پرکاری تستی با این روش فراموش نشود .

yesدر تست های ترجمه ای که فارسی به عربی هستند و شما با صورت سوال فارسی و چهار گزینه عربی مواجه می شوید نیز ، از همین روش می توانید استفاده کنید .

angelزمان فعل ، ترجمه درست فعل ، ضمایر ، ترجمه درست معرفه و نکره ، از نکات مهم در حذف گزینه های اشتباه در ترجمه است.

 

مبحث قواعد

 yesبرای موفقیت در تست های قواعد ، شما نیاز به تسلط بر نکات قواعد دارید . پس طرز تست زدن شما در قواعد بستگی به میزان و روش مطالعه شما در قواعد دارد.

blushدر حل تست های قواعد ، تمرین بسیار مهم استblush 

yesاگر قواعد و نکاتش را بخوانید ، تمرین باعث می شود شما نکات را در تست ها به کار ببرید و بعد از مدتی به راحتی تست های قواعد را حل کنید.

بیایید یک نمونه تست قواعد در کنکور تجربی 99 را با هم حل کنیم تا ببینید اگر نکات مربوط به هر قاعده را بدانید میتوانید در 20 ثانیه یک تست را حل کنیدsurprise .

(تست 46 کنکور تجربی 99)


enlightenedفهم درست صورت سوال بسیار مهم است . در این سوال از ما می خواهد که گزینه ای که در آن اسم تفضیل وجود ندارد را ، مشخص کنیم.

اول بیایید در ذهن خود ، اسم های تفضیل را مرور کنیم . اگر نکات را بخوانید متوجه می شوید که اسم تفصیل بر وزن أفعَل و فُعلي است . اگر بعد از اسم تفضیل مِن بیاید ، اسم تفضیل به صورت برتر معنی می شود  و اگر بعد ازاسم تفضیل ، مضاف الیه بیاید ، اسم تفضیل به صورت برترین ترجمه می شود .

 

أفضل مِن ----> بهتر از

أفضل الاعمال ---> بهترین اعمال

یکی از نکات مهم مبحث اسم تفضیل این است که :

yes این اسم ، با فعل ماضی صیغه للغائب (مفرد مذکر غائب) و فعل امر صیغه للمخاطب (مفرد مذکر مخاطب) در باب افعال قاطی نشود .

 

با توجه به این نکته تست به راحتی حل می شود .

در گزینه 1 (اکبر)...... در گزینه 2 (احسن) ... و در گزینه 4 (اکره) اسم های تفضیل هستند . اما کلمه (أحسن) در گزینه 3 ، فعل امر است و اسم تفضیل نیست.blush

همانطور که میبینید برای اینکه بتوانید از پس تست های قواعد بر بیایید ، باید تسلط خوبی بر نکات داشته باشید.بعد از مطالعه دقیق نکات ، تست های زیادی را در  هر مبحث حل کنید .  حل تست باعث می شود خودتان بعد از مدتی تمام تکنیک های تست زنی را یاد بگیرید.

پیشنهاد برای کسانی که عربی را جدی نمیگیرند ..

enlightenedالبته این نکته که دانش آموزان این درس را دوست ندارند بسیار مهم است . ممکن است به دلیل عدم علاقه یا قوی نبودن در این درس ،  آن را برای کنکور کنار بگذارید. به جای حذف کامل این درس ، بیایید چند تا از قواعد آن را انتخاب کنید و تست های همان بخش ها را بزنید . یا اینکه تست های ترجمه را با تکنیک های تست زنی به راحتی حل کنید. ولی به هیچ وجه این درس را کامل حدف نکنید.  surprise

در هر صورت شما برای امتحان نهایی عربی ، مجبورید عربی دوازدهم را کامل بخوانید . پس این مطالعه را از دست ندهید و بعد از مطالعه هر درس ، تست های آن را کار کنید و نکات را مرور کنید . هر تست درست در کنکور می تواند شما را از داوطلبان دیگر جلو بیندازد.

برای دانلود کتاب تیزشیم عربی عمومی بر اینجا کلیک کنید .

دلایل اهمیت عربی عمومی کنکور

روش مطالعه عربی عمومی کنکور

 

 

0 نظر

نظر شما چیست؟