رشته زبان انگلیسی را چگونه در دانشگاه انتخاب کنید؟

رشته زبان انگلیسی را چگونه در دانشگاه انتخاب کنید؟

این مقاله برای دانش‌آموزانی است که مشتاق‌اند یکی از شاخه‌های زبان انگلیسی را در دانشگاه دنبال کنند، پس اگر دوست دارید این رشتهء جذاب را در آینده دنبال کنید با ما همراه باشید. فرقی نمی‌کند که در دبیرستان  در چه رشتهء تحصیلی‌ای هستید، به هر صورت اگر به زبان انگلیسی علاقه دارید، می‌توانید این رشته را انتخاب کنید.

کنکور زبان خارجه

آزمون زبان‌های خارجه معمولا در نوبت عصر برگذار می‌شوند، برای آزمون زبان هم دو دفترچه داریم یکی برای دروس عمومی  مثل معارف، ادبیات فارسی، عربی و زبان عمومی از هر درس 25 تست دارد که جمعا 100سؤال تستی عمومی داریم.

در دفترچهء تخصصی 100 سؤال داریم که شامل واژگان، گرامر، کلوز تست، کاربرد زبان و متن‌ها می‌شود.

دانش آموزانی که در کلاس زبان شرکت کردند ، برای کنکور زبان چه کنند ؟

در بین شما دانش‌آموزانی هستند که به واسطهء شرکت در کلاس‌های زبان دانش زبانی خوبی دارند، سطح advance عالیست, اما برای اینکه بتوانید در کنکور به‌خصوص در منحصرا زبان عملکرد خوبی داشته باشید بهتر است یک کتاب تست خوب را انتخاب کنید تا سرعت خود را در تست‌زدن افزایش بدهید. یک کتاب تست خوب این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید گام‌به‌گام سطح و سرعت خود را بالا ببرید.

معرفی زبان انگلیسی و گرایش‌های آن در دانشگاه

زبان انگلیسی در دانشگاه شامل سه گرایش اصلی است: زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی. در زبان و ادبیات انگلیسی  دانشجویان مقطع لیسانس علاوه بر درس‌های عمومی مثل گفت‌و‌شنود و خواندن و درک مفاهیم درس‌های تخصصی مانند: رمان، داستان کوتاه، شعر و نقد ادبی و ... را پاس می‌کنند.‌ آن دسته از دانش‌آموزانی که به شعر و ادبیات علاقه دارند، می‌توانند این گرایش را  انتخاب کنند. 

شاید بپرسید که آینده یا بازار کار این شاخه چطور است؟  

شما می‌توانید به عنوان teacher یا مترجم شفاهی و ویراستار در بازار کار حضور فعالی داشته باشید، سطح درآمد شما هم به دانش‌زبانی و مهارتتان در آن زمینه بستگی دارد استخدام در شرکتهای خصوصی و یا دولتی به عنوان مترجم شفاهی از شغل‌های پر درآمد است.

گرایش مترجمی زبان انگلیسی هم از مهمترین شاخه‌های رشتهء زبان انگلیسی است که در آن بیشتر با اصول و مبانی ترجمه و آشنایی با ترجمهء انواع متون مثل متون ادبی، اقتصادی، سیاسی و ترجمهء شفاهی آشنا می‌شوید.

گرایش دیگر زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی است که طرفداران بسیاری دارد به خصوص کسانی که تمایل دارند در آینده شغل معلمی را انتخاب کنند. در این شاخه با دروس تخصصی مانند اصول و روش تدریس و آزمون‌سازی سر وکار دارید.

در مقاله بعدی در مورد دفترچه تخصصی منحصرا زبان بحث خواهیم کرد، پس همراه ما باشید..........

مصاحبه آقای رامین براتی در انتهای مطلب حتما گوش دهید ، هر سوالی در این ضمیمه داشتید حتما کامنت کنید.

برای دانلود بخشی از کتاب زبان جامع انتشارات مشاوران آموزش بر اینجا کلیک کنید.

 

فایل های ضمیمه

شاخه های رشته زبان انگلیسی /نحوه ورود به رشته زبان انگلیسی / رتبه مورد قبول برای رشته زبان انگلیسی در دانشگاه دولتی

دفترچه کنکور زبان /پیشنهادهایی برای بچه های کنکور زبان

دانشگاه فرهنگیان / مشاغل رشته زبان انگلیسی

معرفی کتاب زبان انگلیسی جامع / نحوه به اتمام رساندن و مطالعه کتاب زبان جامع/نحوه مطالعه زبان انگلیسی برای کنکور

0 نظر

نظر شما چیست؟