تست و آزمون عمومی

تست و آزمون عمومی

چگونه امتحان نهایی و کنکور را باهم مدیریت کنیم ؟

قطعا مدیریت امتحانات نهایی همراه کنکور سخت است ، اما با راهکارهایی می شود از این دو به خوبی عبور کرد .در این مطلب مشاوران انسانی یار با توجه به تجربیات شخصی خود شما را در این موضوع راهنمایی می کنند .smiley

بیشتر بخوانید

انواع سوالات قرابت معنایی -قسمت دوم

اهمیت قرابت معنایی در کنکور

ادبیات درکنکورشامل 25سوال است که 9تست ازسوال های کنکور مختص قرابت معنایی است و این موضوع اهمیت این مبحث را نشان میدهد .

بیشتر بخوانید

انواع سوالات قرابت معنایی

اهمیت اشنایی با تیپ بندی قرابت معنایی

همان طور که  در مطالب قبلی تحت عنوان  قرابت معنایی بیان شد یکی از مباحث مهم در ادبیات است . حال یکی از روش های موثر برای تست زنی اشنایی با انواع تیپ بندی سوالات قرابت معنایی است .

شاید برای افراد این سوال پیش بیاید که چرا آشنایی با با این مبحث دارای اهمیت است ؟

بیشتر بخوانید

چگونه زبان دوازدهم را تستی -تشریحی بخوانیم؟

زبان  انگلیسی

دانش آموزان پایه دوازدهم در درس زبان با  دو مسئله روبرو هستند ...

امتحانات تشریحی / کنکور

blushدرست است هر  کدام از اینها مربوط به یک درس می شود ، اما روش مطالعه متفاوتی دارد ...

 

بیشتر بخوانید

چگونه زبان انگلیسی کنکور را صد بزنیم؟

فراموش نکنید، دروس عمومی بسیار مهم و با ارزش اند و هیچ کدام نباید نادیده گرفته شوند؛ به خصوص زبان انگلیسی که در هر رشته ای جایگاه خودش را دارد و کم زدن یا نزدن این درس در کنکور باعث نابودی رتبه شما خواهد شد؛ پس با کمی تلاش درصد زبانتان را به 100 برسانید.

بیشتر بخوانید

تست‌زنی فارسی در منزل و آزمون

پیش‌تر در مطلبی با عنوان فارسی را مبحثی بخوانیم یا درس به درس، گفتیم که بعضی قسمت‌های کتاب را باید مبحثی خواند و در کنارش با برنامه یک آزمون آزمایشی درس به درس خواندن را هم پی گرفت. حالا می‌خواهیم ببینیم تست‌زنی فارسی در منزل و آزمون باید چطور باشد؟ تست‌زنی فارسی در منزل و آزمون کاملاً باهم متفاوت است و با اهداف مختلفی انجام می‌شود. در ادامه به بررسی این دو می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید

آزمون آزمایشی شرکت کنیم یا نه؟

آزمون آزمایشی خوبه؟ آزمون آزمایشی ضروریه؟ آزمون شرکت کنیم یا نه؟ برای پاسخ به این سوالات باید گفت آزمون آزمایشی خوبی های زیادی دارد و شرکت در آن برای داوطلبان کنکور ضروری است، اما مثل هر پدیده دیگری اگر درست با آن مواجه نشوید ممکن است پیامدهای منفی نیز برای شما داشته باشد!

بیشتر بخوانید

چرا باید آزمون آزمایشی شرکت کنیم؟

آزمون آزمایشی شرکت کنیم یا نه؟ شرکت در آزمون ضروری است؟ کنکوری‌ها حتما باید در یک آزمون آزمایشی شرکت کنند. دانش آموزان دهم و یازدهم اگر می‌خواهند آزمون بدهند، دقت کنند اولویت با مدرسه است. اما آزمون های تابستان را کاملا جدی بگیرند و درس‌های سال قبل خود را در تابستان طبق بودجه‌بندی آزمون جمع بندی و مطالعه کنند.

بیشتر بخوانید

روش مطالعه زبان انگلیسی

زبان را تستی بخوانیم یا تشریحی؟ حل سؤالات تشریحی در سالی که کنکور دارید چه فایده ای دارد؟ وقت هدر دادن نیست؟ در این مقاله می‌گوییم این کار چه فوایدی دارد.

بیشتر بخوانید