ادبیات فارسی

ادبیات فارسی؛ تخصصی ترین درس عمومی


فارسی تخصصی ترین درس عمومی کنکور است به دلیل تنوع تیپ سوالات و داشتن بالاترین ضریب تاثیر در انتخاب رشته تمام زیر گروه های تجربی، انسانی و ریاضی؛  در این اتاق علمی هرچه برای تسلط به فارسی کنکور لازم است برایتان میگوییم.

اخرین مطالب

فارسی را موضوعی بخوانیم یا درس به درس ؟

از مولف کتاب تیزشیم فارسی ، درباره روش مطالعه فارسی کنکور پرسیدیم ، در این مطلب جواب ایشان به این سوال را میخوانیم .

بیشتر بخوانید

جمعبندی ادبیات کنکور

جمعبندی ادبیات کنکور به اندازه تمام مطالعه این سال شما ارزش دارد . حتی اگر مطالعه نصفه نیمه ای هم داشته اید ، باید جمعبندی مطالب خوانده شده را انجام دهید .

بیشتر بخوانید

ویدئوی آموزشی ادبیات کنکور

آموزش از طریق فضای مجازی و ویدئوهای آموزشی اخیرا مورد توجه دبیران و دانش آموزان قرار گرفته است در همین راستا قصد داریم فیلم های آموزشی دروس عمومی کنکور را به تدریج در سایت قرار دهیم .

بیشتر بخوانید

جمع بندی فارسی کنکور در صد روز

در فرصت باقی مانده تا کنکور بهتر است با برنامه جدی و هدفمند پیش بروید و وقت را هدر ندهید. با داشتن نقشه راه درست و برنامه جمع بندی فارسی کنکور میتوانید به بهترین درصد برسید

بیشتر بخوانید

آموزش تشبیه با مثال

این مقاله شامل یک بخش متنی و یک فایل صوتی برای آموزش تشبیه با مثال است. آموزش تشبیه با مثال ، کمک میکند دانش آموزان در جلسه امتحان و کنکور از مواجهه با ابیات جدید نترسند و دانش ادبی بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید

آیا نگارش در کنکور می آید؟

معمولا جلسه اول کلاس نگارش با این سوال شروع می شود : آیا نگارش در کنکور می آید؟ پاسخ به این سوال به ظاهر ساده است. خیر از کتاب نگارش در کنکور سوالی طرح نمی شود. اما این یعنی نگارش به هیچ دردی نمیخورد؟نگارش در کنکور هیچ کاربردی ندارد؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات می پردازیم.

بیشتر بخوانید

ابیات مشترک کنکور تجربی جدید و قدیم

در این مطلب ، ابیاتی  که در درس فارسی عمومی کنکور نظام جدید و نظام قدیم تجربی مشابه بودند را برایتان جمع آوری کرده و شرح و توضیح داده ایم. از این ابیات برای دانش افزایی ادبی و آشنایی با ابیات خارج از کتاب ، استفاده کنید.

بیشتر بخوانید

شروع برای فارسی کنکور از پایه دهم

خبر خوب برای دهمی ها این است که اگر از همین امسال شروع کنند به اصلاح روش مطالعه فارسی ، در سال کنکور بخش زیادی از راه را طی کرده اند و با قدرت و تسلط کامل به ضیافت کنکور می روند.

بیشتر بخوانید

تحلیل ابیات کنکور ریاضی 98

در این مطلب ابیات مشترک نظام جدید و قدیم را در کنکور ریاضی 98 پیدا کرده و برایتان تحلیل کرده‌ایم . این ابیات منبع خوبی برای مطالعه و دانش افزایی در ادبیات فارسی عمومی کنکور است.

بیشتر بخوانید

ابیات مشترک کنکور نظام جدید و قدیم

با توجه به این که در  کنکور 98 هر دو گروه داوطلبان نظام جدید و قدیم در کنکور شرکت کرده بودند تاکید طراحان در طرح سوالات بر قسمت های مشترک کتاب های این دو نظام بود. در این مطلب ابیات مشترک نظام جدید و قدیم در کنکور انسانی را بررسی کرده ایم.

بیشتر بخوانید